wtorek, 1 lipca 2014

Elektryczny Laktator Canpol Babies EasyStart

Witam Was bardzo serdecznie,
Dziś przychodzę do Was z opinią Laktatora Elektrycznego Canpol Babies Easystart, który otrzymałam do testów dziki serwisowi  bangla.pl  . Miałam już wcześniej okazje testować produkty Canpol, dzięki serwisowi bangla, opinię o Nich znajdziecie TUTAJ. Mam nadzieje, że jeszcze nie jedne testy mnie czekają dzięki temu serwisowi :)
banglaZestaw, który otrzymałam zawiera 19 CZĘŚCI


 1. 1.Główna Obudowa membrany
 2. 2.Membrana
 3. Silikonowa nakładka masująca
 4. Osłona Lejka
 5. Korpus z lejkiem
 6. Zaworek silikonowy 2 szt.
 7. Adapter NIE Butelek szeroko i wąskootworowych
 8. Butelka 120 ml.
 9. Rurka
 10. Elektryczny Korpus laktatora
 11. Złącze
 12. Zasilacz
 13. Kapsel
 14. Nakrętka
 15. Smoczek
 16. Dysk uszczelniający
 17. Pojemnik na pokarm z. Nakrętka
 18. Adapter do pojemnika na pokarm
 19. Pokrowiec na laktator
Poza tymi wszystkimi częściami znajduje się również  interesująca instrukcja obsługi, w której nie mamy tylko informacji jak stosować laktator, myć go i skręcać ,ale również kiedy należy go stosować, jak często odciągać pokarm oraz w jaki sposób przechowywać odciągnięty pokarm (TA INFORMACJA MNIE BARDZO SIĘ PRZYDAŁA ).
Laktator pozwala na dostosowanie rytmu oraz siły ssania do indywidualnych potrzeb każdej mamy dzięki trzem trybom:
 • express-Tryb rozruchu (W tym trybie laktator naśladuje szybkie ruchy ssania dziecka występujące w fazie stymulacji. Służy on do pobudzenia laktacji. W tej fazie mleczko zaczyna wypływać z piersi).
 • Naturalne-Tryb Naturalny (imituje wolniejsze, głębsze i naturalne ruchy ssące występujące podczas efektywnego ssania dziecka)
 • Strong-Tryb silny (imituje wolniejsze, głębokie ruchy ssące podczas efektywnego ssania dziecka. Kiedy pokarm już płynie dziecko musi się natrudzić by go wyssać. Mleko staje się geste, sycące, tempo rytmu ssania wolniejsze.
Dodatkowo pokrętło daje możliwość dodatkowej płynnej regulacji siły ssania i również ma 3 poziomy
 1. Niska Siła ssania
 2. umiarkowana Siła ssania
 3. Duża Siła ssania
Podczas odciągania mleczka przechodzę przez WSZYSTKIE Trzy tryby, ale poziom ssania zawsze ustawiam na najwyższy. Przy niższym chyba bym całą noc odciągała butelkę mleczka.

Jak już pewnie wiecie czytając mojego bloga, nie lubię pisać opinii o produktach szybko, Bez ich dokładnego przetestowania. Opinia tego laktatora jest dowodem na to ,że im dłużej go używam tym moja opinia bardziej się zmienia. Początkowo byłam bardzo rozczarowana z użytkowania, w pierwszym tygodniu stosowania jednorazowo z obu piersi udało mnie się odciągać maksymalnie 30 ml mleka. Na całe szczęście po tygodniu już laktator sprawdzał się dużo lepiej i w kilka chwil odciągałam butelkę pokarmu. Wtedy to byłam bardzo zadowolona z posiadanego laktatora, gdyż w pełni spełniał moje oczekiwania, mleko odciągałam nawet kilka razy dziennie, robiłam nawet zapasy mleczka, jak musiałabym dziecko zostawić pod czyjąś opieką.


Teraz odciągam pokarm wieczorem, po położeniu córki spać, więc używam go stosunkowo rzadko, a mimo to w pewnym momencie laktator odmówił posłuszeństwa i przestał działać. Tak po prostu przestał zasysać pierś. Wszystko dokładnie po dokręcałam, sprawdziłam czy jest dobrze złożony itp, a on nadal nic. Dopiero następnego dnia rano udało się poprawnie uruchomić sprzęt. Bardzo mnie to rozczarowało, niby po tym incydencie działa poprawnie, ale czasami ma jakieś gorsze dni i działa na dużo wolniejszych obrotach.Laktator może być zasilany bateriami, więc możemy zabrać go ze sobą wszędzie nie martwiąc się, że nie znajdziemy gniazdka z prądem gdy będzie nam potrzebne oraz poprzez zasilanie sieciowe, przez kabelek do kontaktu :)


Ogólnie jestem nawet zadowolona z laktatora, łatwo się go składa, bardzo intuicyjnie, więc nie trzeba siedzieć godzinami przy instrukcji i głowić się jak go złożyć by poprawnie działał. Dodatkowym atutem jest to, iż pasują do niego również butelki innych firm ( na jednym ze zdjęć widać laktator z butelką Avent), dla mnie jest to bardzo wygodne. Jednak nic chyba nie ma samych plusów, zdarzają się również minusy i tak jest również w przypadku tego sprzętu. Podczas odciągania mleko dostaje się pod nakładkę masującą, co po pierwsze marnotrawi mleko, a po drugie spowalnia pracę laktatora, żeby zmniejszyć ilość "uciekającego" pokarmu trzeba odciągać mleko w pozycji pochylonej, a jeśli odciąganie chwile trwa pozycja ta staje się uciążliwa. Kolejnym minusem jest nie szczelna butelka, tak jakby nie była kompatybilna ze smoczkiem i nakrętką załączoną w zestawie. Jeśli sama kupiłabym ten laktator pewnie byłabym lekko rozczarowana.

Mimo wszystko uważam, że jeśli kobieta karmi piersią i chce to robić jak najdłużej to laktator jest jej niezbędny, a elektryczny dużo bardziej ułatwia życia niż ręczny.

Jeszcze raz bardzo dziękuję serwisowi www.bangla.pl oraz marce canpolbabies za możliwość testowania laktatora.

3 komentarze:

 1. taaa, tylko gdzie kupić częsci zamienne:( wszędzie szukam i brak:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można dokupić części zamiennych, trzeba dzwonić na serwis Canpol, potrzebne rzeczy wysyłają na gwarancji.

   Usuń
  2. Szczerze mówiąc to nie szukałam części zamiennych, nie były mi potrzebne, ale jak ktoś wyżej napisał wystarczy zgłosić się do firmy i pomogą w rozwiązaniu problemów.

   Usuń