poniedziałek, 25 stycznia 2016

Amelka i jej pierwsza wizyta u fryzjera


Witajcie, dziś przedstawię do Was z krótką fotorelację z pierwszej wizyty mojej córki u fryzjera.
Istnieje zabobon, że dziecku do roku czasu włosków się nie obcina, ja może w zabobony nie wierzę, ale która matka będzie ryzykować, jeśli chodzi o jej dziecko. Jak Amelka skończyła rok postanowiłam obciąć jej włoski, co wcale nie było takie proste, skończyło się na tym, że obcięłam jej włoski na spaniu. 
Teraz mała ma już dwa lata, więcej rozumie, włoski trzeba czasem podciąć, ale mamie dotknąć się nie dała, dlatego też postanowiłam zabrać córkę do fryzjera. Fryzjera dziecinnego, a że w mojej okolicy takiego nie ma, wybraliśmy się na całodniowa wycieczkę do Łodzi. Włoski obcięłyśmy w salonie fryzjerskim FRYZJEREK w Porcie Łódzkim.

 
Amelka chętnie usiadła do autka, wybrała piosenki, które chce oglądać na tablecie i bez problemu pozwoliła Pani obciąć włoski. Pierwszy raz miała suszone włosy suszarką i nawet jej się podobało.
Na koniec Amelia otrzymała certyfikat pierwszych ściętych włosków  z przyklejonym loczkiem:) Piękna pamiątka.

Obecnie (nie wiem czy tak jest zawsze) w salonie jest promocja, 6 strzyżenie odbywa się gratis. Otrzymaliśmy wizytówkę z kuponem rabatowym do zbierania stempelków. Koszt strzyżenia to 35 zł, moim zdaniem cena normalna, idąc do zwykłego salonu również musimy tyle zapłacić, a ten jest przystosowany typowo dla najmłodszych. Trzeba pamiętać, że jeśli chcemy zabrać dziecko na strzyżenie w weekend warto się wcześniej umówić, bo ludzi jest dosyć dużo. Ja na szczęście zapisałam małą na konkretną godzinę i nie musiałyśmy czekać.

Amelce się podobało, a to jest dla mnie najważniejsze, z pewnością będziemy odwiedzały ten salon. Może kiedyś i u nas w mieście się taki otworzy:)
A Wy chodzicie ze swoimi pociechami do fryzjera, jak wyglądały Wasze pierwsze wizyty, pierwsze strzyżenia??

4 komentarze:

 1. Widziałam ostatnio taki salon i byłam zachwycona, że powstają takie miejsca typowo dla dzieci :) może kiedyś i w mniejszych miastach jak moje powstanie taki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli znajdzie się osoba na tyle kreatywna i ambitna, aby taki salon otworzyć i jeśli będzie zainteresowanie to myślę, że tak. Ja przynajmniej na to liczę :)

   Usuń
 2. witam.
  W centrum Łodzi jest też taki salon - Ciach Ciach w Sukcesji (gdyby ktoś miał za daleko do Poru Łódź). Sprawdziłam, polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie Port zdecydowanie bliżej, ale dobrze wiedzieć, może kiedyś wybierzemy się również do fryzjera do sukcesji :)

   Usuń