środa, 4 stycznia 2017

Jaki suplement dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?

Jestem mamą dwóch cudownych dziewczynek, starszą karmiłam piersią do roku czasu, młodsza ma pół roczku i nadal jest na piersi. Powoli wprowadzam jej inne produkty, ale mleko mamy jest nadal najważniejsze. 
Już w trakcie ciąży zastanawiałam się, co zrobić, aby dostarczyć dziecku niezbędnych witamin i minerałów. Zdrowa kobieta ciężarna, jeśli prawidłowo się odżywia jest w stanie przekazać dziecku niezbędne witaminy i minerały, ale nie zawsze tak się dzieje,często same mamy problem z przyswajaniem np. żelaza, a co dopiero mowa o przekazywaniu go dziecku, jeszcze trudniej przekazać odpowiednią ilość kwasów DHA, dlatego ja postawiłam na suplementy diety.Kwas DHA odpowiada za właściwy rozwój mózgu oraz wzroku płodu i niemowlęcia, dlatego jest rekomendowany już w trakcie planowania ciąży, w jej trakcie oraz w okresie karmienia piersią i nawet przez 6 miesięcy po zakończeniu laktacji, aby uzupełnić jego niedobory u matki.


Zastanawiając się, który suplement diety wybrać,  oczywiście chcemy, aby był najlepszy, ale jaki? Ja w trakcie laktacji zdecydowałam się na suplement zarówno dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, w którego skład wchodzi olej z ryb morskich z dużą zawartością DHA, olej z wiesiołka oraz witamina E, taki, który nie zawiera substancji słodzących, konserwujących, aromatów i barwników.

  

  
Obecnie stosuję Mumomega (wyłącznym dystrybutorem w PL jest Qpharma Sp. zo.o.), który zawiera 4 wielonienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3:DHA, EPA oraz omega-6: GLA i AA, dzięki czemu pozwala na zabezpieczenie równowagi metabolicznej. Dodatkowo mumomega całkowicie spełnia kryteria UE/WHO. Nie ma wątpliwości co do czystości oleju, którego źródłem jest tuńczyk.
Co dziwne po spożyciu kapsułek nie odbija mi się rybą, a to ogromny atut tego produktu.Jedna kapsułka, czyli dzienna dawka, dostarcza: DHA 300mg, EPA 42 mg, GLA 15 mg, AA 8,4 mg, witamina E 2,8 mg. 
Jak widać kapsułka do najmniejszych nie należy, ale nie ma problemu z jej połknięciem, a ja mam pewność, że dostarczam mojemu dziecku niezbędną ilość kwasów tłuszczowych i dbam o jego rozwój jak tylko mogę:)

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zajść w ciążę, jesteś właśnie w ciąży lub karmisz piersią, to ten suplement jest właśnie dla Ciebie.
7 komentarzy:

 1. Kwasy omega sa bardzo ważne. Nie jestem w ciąży ale tez je biorę

  OdpowiedzUsuń
 2. Rydym yn darparu ateb ar gyfer trin problemau iechyd amrywiol, drwy ddefnyddio cyffur a ddarparwyd a gall grawn wella'r clefyd yn llwyr.

  Obat Epilepsi

  Obat Jantung Bocor Anak

  Obat Lipoma

  Obat Gerd

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie wyglądają te kapsułki,trochę jak tran :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale zupełnie nie mają smaku i nic się nie odbija

   Usuń
 4. Ja tam biorę tabletki pregna 250 dha z firmy verco.

  OdpowiedzUsuń