środa, 18 lutego 2015

Sesja ślubna - czyli jak znaleźć fotografa na ten dzień

Witajcie, przygotowując ślub stoi przed narzeczonymi wiele wyborów dotyczących tego dnia, zarówno odnoście stroju, miejsca w którym odbędzie się ceremonia i przyjęcie, ale również wiele innych bardzo istotnych elementów, które składają się na całość wydarzenia.


Jednym z tych ważnych, kto wie czy nie jednym z najważniejszych elementów jest wybór fotografa, który uwieczni ten dzień. Zdjęcia są pamiątką na całe życie i może o drobnych wpadkach uda się z czasem zapomnieć to pamiątka w postaci zdjęć zostanie jeszcze dla naszych wnuków. Każdy by chciał, aby zdjęcia które otrzyma spełniały jego oczekiwania, w końcu nie da się ich powtórzyć. Najczęściej korzystamy z usług znajomych nam fachowców, albo tych, którzy robili zdjęcia np . naszym znajomym.

Ja swój ślub mam już za sobą, my wybraliśmy fotografa, który robił już zdjęcia w naszej rodzinie, więc wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. 
Mimo tego, że sama już nie stoję przed wyborem fotografa ślubnego często oglądam zdjęcia ślubne w internecie, i tak właśnie trafiłam na bardzo fajny portal, który skupia aż 2700 fotografów z całej Polski.
Mam na myśli portal fotograf-wesele.pl . To co mnie spodobało się na stronie najbardziej to informacje, które każdy fotograf musi wpisać w swojej ofercie. Tzn. w każdej ofercie musi znaleźć się zdjęcie profilowe, opis ogólny, minimum 20 zdjęć oraz opisanie sprzętu, może nie każdy się na tym zna, ale mamy możliwość porównania kilku fotografów oraz sprzętów na których pracują.
Oraz to co mnie najbardziej się spodobało czyli wycena oferty standardowej, czyli wykonanie zdjęć w kościele - 1,5 godziny fotografowania, wykonanie zdjęć na weselu - 2 godziny fotografowania, wykonanie zdjęć w plenerze - 2 godziny fotografowania, udostępnienie wszystkich zdjęć na płycie CD/DVD, udostępnienie 40 wybranych i obrobionych zdjęć na CD/DVD oraz w formie dwóch albumów formatu A4 (po 40 zdjęć każdy, np. 10x15 lub 15x21cm). Dojazd do pary młodej do 30 km od miasta.

W ten sposób możemy porównać rzeczywiste koszty zdjęć i łatwiej obliczyć koszty całego przedsięwzięcia.
Pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że z małego miasteczka, w którym mieszkam, na stronie jest zarejestrowanych dwóch fotografów, przyznam szczerze, że nie spodziewałam się żadnego :)
Moim zdaniem portal może okazać się dużym ułatwieniem dla par planujących ślub, stojących przed wyporem fotografa ślubnego, żałuję, że jak ja brałam ślub to nie trafiłam na stronkę tego serwisu.


Wszystkie zdjęcia w tym poście są pobrane ze strony serwisu fotograf-wesele.pl. Nie są one moją własnością i nie wolno ich kopiować dalej!

5 komentarzy:

 1. ja dziś wybrałam w końcu fotografa na swoje wesele :) zastanawiałam się dwa miesiące, ostatecznie wybór padł na fotografa, który robił zdjęcia u brata Narzeczonego, więc jest sprawdzony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co słyszę, to właśnie często wybieramy fotografa, którego już gdzieś widzieliśmy w akcji. Cieszę się, że wybór już dokonany, oby był idealny :)

   Usuń
 2. dobry fotograf to podstawa, bo przecież to pamiątka na całe życie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie... fotograf i to przede wszystkim dobry to podstawa, przepiękna pamiątka na całe życie :)

  OdpowiedzUsuń